Produkcja sprężyn z drutów różnych klas

Wykonujemy zamówienia na dowolne ilości sprężyn. Do wyrobu sprężyn stosujemy druty o średnicach pomiędzy 0,3 mm a 30 mm, różnych klas. Zajmujemy się produkcją sprężyn naciskowych o dowolnych zakończeniach, sprężyn naciągowych zakańczanych zaczepami i hakami różnego typu, sprężyn skrętnych dowolnego kształtu i kierunku skrętu, oraz sprężyn kształtowych określanych mianem kształtek i dla niektórych stanowiących osobną podgrupę sprężyn.

Od czego zależy cena sprężyn

Odbiorcami produkowanych przez nas sprężyn są zarówno przedsiębiorstwa jak i klienci indywidualni. Wykonujemy dla nich sprężyny w dużych jak i bardzo małych ilościach, każdorazowo oferując korzystne ceny. Ceny zależą od charakterystyki sprężyn i rodzaju stali użytej do produkcji. Zajmujemy się produkcją różnych sprężyn, dużych i małych, długich oraz krótkich, wykorzystując do tego różne rodzaje drutów. Charakterystyka i przeznaczenie produkowanych sprężyn zależy od grubości drutu, ilości zwojów, wysokości, średnicy sprężyny i rodzaju użytych zakończeń.

Fachowe doradztwo techniczne przy doborze sprężyn

Podstawą wykonania sprężyny na zlecenie klienta jest dostarczony rysunek techniczny (lub w wyjątkowych sytuacjach odręczny szkic), podstawowe dane (wymiary) lub inne sprężyny będące wzorem. Naszym klientom składającym zamówienie – jeżeli tylko tego potrzebują – udzielamy fachowego doradztwa technicznego, wykorzystując do tego wieloletnie doświadczenie projektowe, produkcyjne, eksploatacyjne oraz wykształcenie inżynierskie.

Sprężyny ze stali atestowanej z gwarancją producenta

Gwarancja producenta jest nierozłącznym elementem naszych sprężyn. Atestowana stal której używamy do produkcji sprężyn spełnia polskie normy. Jej dostawcami są firmy krajowe, a sama stal powstaje w krajowych hutach i walcowniach. Często spotykamy się z oczekiwaniami błyskawicznego wykonania zlecenia. Dokładamy wszelkich starań aby spełnić każde z takich życzeń. Gotowe sprężyny oczekują na odbiór w siedzibie firmy w Katowicach. Dostarczamy je również w razie potrzeby firmą kurierską lub pocztą na adres wskazany przez klienta. Na prośbę klienta sprężyny dostarczyć możemy także osobiście w Katowicach, Bielsku-Białej i sąsiednich miastach.

Produkcja sprężyn dla różnych odbiorców i gałęzi przemysłu

Ponad osiemdziesiąt lat działalności Śląskiej Wytwórni Sprężyn zaowocowało doświadczeniem w produkcji której odbiorcami były i są różne branże, firmy motoryzacyjne, zakłady hutnicze, górnicze (w tym kopalnie głębinowe i odkrywkowe), rafineryjne, producenci paliw płynnych, oraz przemysł maszynowy, kolejowy, stoczniowy, budowlany, energetyczny, ciepłowniczy, chemiczny, przedsiębiorstwa spożywcze i rolnicze. Sprężyny z naszej wytwórni znaleźć można w przeróżnych miejscach w Polsce i na świecie, w krytycznych ze względu na znaczenie instalacjach i aparaturach działających w zmiennych warunkach i środowiskach.

Produkcja sprężyn do konstrukcji nietypowych

Odbiorcy indywidualni zamawiają u nas częstokroć sprężyny wykorzystywane w konstrukcjach ich własnego autorstwa i urządzeniach użytku codziennego – posiadamy ogromne doświadczenie w dorabianiu nietypowych sprężyn. Dorabiamy sprężyny do układów zawieszenia w pojazdach osobowych (o przeznaczeniu miejskim, terenowym, rajdowym i samochodów zabytkowych). Nasze sprężyny wykorzystywane są również w zawieszeniach takich pojazdów jak ciężarówki, motocykle i skutery śnieżne.