Producent sprężyn naciskowych, naciągowych i skrętnych

Produkujemy trzy główne rodzaje sprężyn: naciskowe, naciągowe, skrętne oraz kształtowe będące odmianą sprężyn naciskowych. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane sprężyny naciskowe mogą posiadać jedno z następujących zakończeń: szlifowane zakończenie otwarte, nieszlifowane zakończenie otwarte, szlifowane zakończenie z przyłożeniem, nieszlifowane zakończenie z przyłożeniem.

Producent sprężyn naciskowych z zakończeniem z przyłożeniem

Sprężyna z zakończeniem nieszlifowanym z przyłożeniem posiada końcówkę drutu przylegającą do sąsiedniego zwoju. Sprężyna z zakończeniem szlifowanym z przyłożeniem także posiada końcówkę drutu przylegającą do kolejnego zwoju ale jest ona dodatkowo zeszlifowana tworząc płaską podstawę sprężyny. Sprężynę z takim zakończeniem łatwo postawić w pionie.

Zakończenia otwarte w sprężynach naciskowych

Sprężyna z zakończeniem nieszlifowanym otwartym (tzw. zakończenie typu C) posiada końcówke drutu nie przylegającą do kolejnego zwoju. Sprężyna z zakończeniem szlifowanym otwartym posiada zeszlifowany końcowy odcinek drutu ułatwiający postawienie jej w pionie na płaskiej podstawie. Jest on jednocześnie oddalony od sąsiedniego zwoju.

Pozostałe sprężyny naciskowe oraz sprężyny skrętne

Walec, stożek, podwójny stożek, beczka oraz klepsydra to kształty które mogą mieć sprężyny naciskowe powstające w naszej wytwórni. Sprężyna naciskowa stożkowa pod wpływem ściskania, kiedy jej zwoje chowają się jeden wokół drugiego, może być wysoka zaledwie na grubość swojego drutu. Ponadtwo produkujemy sprężyny skrętne o dowolnym kształcie. Dowolny może być również kierunek ramion (końcówek) sprężyny oraz ich kąt.

Zakończenia sprężyn naciągowych

Sprężyny naciągowe możemy zakańczać na życzenie klienta w dowolny sposób. Zakończenia mogą mieć postać klasycznych oczek, półzaczepów lub haków. Tworzy się je odginając ostatnie zwoje sprężyny. Są to tzw. zaczepy własne sprężyny. Różnica pomiędzy poszczególnymi zaczepami dotyczy promienia ich zakrzywienia, średnicy, oraz umiejscowienia względem osi i pozostałych zwojów sprężyny.

Producent sprężyn z zaczepami wmontowywanymi

Innym typem zakończenia sprężyn naciągowych są obrotowe zaczepy wmontowane które są układającymi się spiralnie zwojami. Ich średnica się zwęża. W środku takiej sprężyny jako zaczepu używa się trzpienia, śruby lub haka. Jako zaczepów wmontowanych w sprężynach naciągowych używa się również wkręcanych uchwytów wykonanych z blachy, posiadających otwory lub elementów wewnętrznie albo zewnętrznie gwintowanych.